Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Dwutygodnik, pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Ceny gruntu pójdą w górę?

Data: 30.06.2016 r., godz. 10.00   
Pojawiły się głosy, że w związku z budową łącznika trasy S8 węzeł Wołomin zwiększyło się zainteresowanie gruntami m.in. w rejonie miejscowości Nowy Janków i Czarna. O komentarz w sprawie poprosiliśmy firmę „Nieruchomości Rosińscy” z Wołomina:
Czy zanotowali Państwo zwiększone zainteresowanie gruntami w tym rejonie?

– Od czasu rozpoczęcia prac związanych z budową łącznika trasy S8 zauważyliśmy zwiększone zainteresowanie gruntami w okolicach miejscowości Nowy Janków i Czarna. Głównie zgłaszają się do nas firmy, dla których najważniejsza jest komunikacja. Osoby prywatne nie są zainteresowane gruntami w bezpośrednim sąsiedztwie trasy, zważywszy na uciążliwość. Interesują ich tereny oddalone około 1 km od trasy.

Zwiększenie zainteresowania wpływa na cenę ziemi?

– Oczywiście, zawsze dogodna komunikacja oraz zwiększone zainteresowanie danym terenem wpływa na wzrost ceny za m2.

W przyszłości możliwa jest kolejna podwyżka cen?

– Według naszej oceny rozwój wyżej wymienionych miejscowości poprzez napływ inwestorów budujących swoje firmy przy trasie S8 w przyszłości zdecydowanie wpłynie na wzrost cen gruntów. Tereny będą atrakcyjniejsze ze względu na dozbrojenie we wszystkie media.

W jaki sposób mogłyby być zagospodarowane tereny wokół 1,5 kilometrowego odcinka, który zostanie wybudowany?

– Prowadząc wieloletnią działalność, obserwujemy zbyt małą ilość terenów przemysłowych w naszym powiecie. Wykorzystanie rejonu odcinka pod budowę hurtowni, zakładów produkcyjnych, fabryk byłoby najlepszym dla tego terenu i jego mieszkańców.

Dziękuję za rozmowę.


Kamil Gumienny