Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Dwutygodnik, pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Statuetki Lidera Biznesu rozdane

Data: 16.05.2016 r., godz. 11.00   
24 kwietnia w hotelu „U Pietrzaków” w Zielonce odbyła się VII Gala Lidera Biznesu Powiatu Wołomińskiego. Jest to cykliczne wydarzenie organizowane przez Wołomiński Klub Biznesu.
Od 7 lat WKB przyznaje wyróżnienia dla przedsiębiorców powiatu wołomińskiego. Uroczystość jest również okazją, aby porozmawiać na temat kondycji przedsiębiorczości nie tylko w skali powiatu, lecz również całego kraju. W tym roku statuetkami Lidera Biznesu Powiatu Wołomińskiego wyróżniono następujące firmy: ADMET Sp. z o.o., Auto Ban Serwis Kazimierz Banaszek, Cukiernia Toffik Jacek Stankiewicz, Fair Play Plus Marek Krzemieniewski Sp. Jawna, Interfiber Sp. z o.o., Pracownia Stolarska Zenon Kusiak, Piekarnia – Cukiernia Jadowska Mirosław Laska.
Przedsiębiorcy z Wołomina przyznali staroście Kazimierzowi Rakowskiemu Wyróżnienie Specjalne Lidera Biznesu Powiatu Wołomińskiego 2016 za aktywne zaangażowanie we współpracę z organizacjami pracodawców na rzecz rozwoju przedsiębiorczości.

Zdobywca statuetki Lidera Biznesu Jacek Stankiewicz – właściciel Cukierni Toffik odpowiedział na kilka pytań Kamila Gumiennego.

Cukiernia działa od ponad 40 lat. Receptury sprawdzone nie tylko w przypadku słodkości, ale również prowadzenia biznesu. Czy ciężko jest obecnie prowadzić cukiernię? Jak Pan oceni rynek?

Każde czasy, w których prowadzi się własne przedsiębiorstwo, to inne wyzwania. Inne okazje i zagrożenia... W czasach, gdy mój tata zakładał i prowadził cukiernię, głównym problemem było zdobycie surowców, zaś sprzedaż była gwarantowana. Taki był rynek.

Obecnie jest mnóstwo surowców, lecz o klienta trzeba zabiegać. Dlatego tak ważna jest jakość, którą utrzymujemy prawie 40 lat. W połączeniu z nowatorskimi i nowoczesnymi rozwiązaniami mamy wymierne korzyści. My – satysfakcję z zadowolenia klienta, klient zaś – jakość naszych wyrobów. Reasumując, ważnym elementem naszego rozwoju jest duża elastyczność i otwartość na zmiany połączona z tradycyjnymi fundamentami rzemiosła cukierniczego.

Może Pan przedstawić zalety i wady prowadzenia lokalnej działalności?

Zaletą na pewno jest znajomość i pozytywne relacje z lokalną społecznością. Co do wad muszę przyznać, że nie dostrzegam takowych. Dla mnie „szklanka jest zawsze do połowy pełna”.

Czy z Pana perspektywy w naszym regionie jest coś, co należałoby poprawić, aby wspomóc lokalne firmy?

Jestem przedsiębiorcą, a z definicji przedsiębiorczość to stały rozwój, dlatego uważam, że zawsze należy coś zmieniać, ulepszać. Istotna jest zmiana optyki władz samorządowych w stosunku do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z naszego regionu. Na szczęście, zarówno nowy burmistrz Radzymina, jak i obecny starosta powiatu bardzo chętnie wspierają przedsiębiorców w różnych inicjatywach. Ważne jest też, by samo środowisko przedsiębiorców naszego powiatu wspólnie się wspierało i wymieniało informacjami i doświadczeniem. Dlatego tak ważne jest to, co robi Wołomiński Klub Biznesu.