Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

CBA w SK banku

Data: 19.05.2016 r., godz. 15.00   
Agenci CBA w ramach prowadzonego śledztwa weszli do siedziby SK banku w Wołominie, prezesa i zarządu oraz siedzib kilkudziesięciu podmiotów gospodarczych z grupy kapitałowej działającej w branży deweloperskiej.

Jak poinformowało Biuro Prasowe CBA, funkcjonariusze katowickiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do siedziby SK banku w Wołominie, do domów 7 osób sprawujących funkcje kierownicze banku, w tym do prezesa i członków zarządu. Zabezpieczono również dokumentację kredytową w 49 podmiotach gospodarczych z terenu województwa mazowieckiego i wielkopolskiego, wchodzących w skład struktury grupy kapitalowej działającej w branży deweloperskiej.

Za stracone uznano ponad 100 kredytów udzielonych przez SK Bank na kwotę 1,6 miliarda złotych – czytamy w komunikacie CBA. Śledztwo prowadzone jest w kierunku między innymi niegospodarności wielkich rozmiarów, przestępstw prowadzenia ksiąg rachunkowych wbrew przepisom, podawania w księgach nierzetelnych danych oraz zatajenia prawdziwych danych i podawania nieprawdziwych do NBP.

Prokuratura Regionalna w Warszawie powierzyła sprawę w całości do prowadzenia Delegaturze CBA w Katowicach pod koniec kwietnia 2016 roku.

Opr red.