Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Wizyta na stacjach PKP

Data: 13.05.2016 r., godz. 15.00   

PKP Polskie Linie Kolejowe zaprosiły przedstawicieli lokalnych mediów na wizytę techniczną. Odwiedziliśmy przystanek w Dobczynie, stację Wołomin i Wołomin-Słoneczna.

Nowa para torów

Stacje Wołomin i Wołomin-Słoneczna wkrótce będą nie do poznania. Warto na zdjęciach upamiętnić obecnie istniejące perony, ponieważ wkrótce zostaną wyburzone. W miejscu obecnej stacji Wołomin przebiegać będą tory. Nowa stacja znajdować się będzie bliżej Al. Armii Krajowej. Dzięki wybudowaniu dodatkowej pary torów na odcinku Wołomin-Zielonka, ruch pociągów podmiejskich zostanie oddzielony od ruchu pociągów dalekobieżnych. 

Gruntownym zmianom ulegnie też stacja Wołomin-Słoneczna. W okresie od 15 maja do 1 lipca PKP zamknie ją całkowicie. Na czas przebudowy uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa. Obecnie jest to przystanek, a po modernizacji stanie się stacją. Już dziś widać wstępnie wybudowany nowy peron wyspowy. Zlokalizowany jest bardziej na północ od obecnie istniejącej stacji. Wejście na peron przebiegnie podziemnym tunelem, połączonym z kładką dla pieszych, ułatwiającą dostęp do budowanego właśnie centrum handlowego. Z drugiej strony powstanie wiadukt łączący ulice Duczkowską i Wąską.
Prace na przystanku w Dobczynie niemalże dobiegły końca. Został już wyposażony w większość urządzeń. Doposażenie przystanku nastąpi bliżej terminu ostatecznego oddania do użytku wyremontowanej linii. 

Cały artykuł dostępny będzie w nowych Faktach.wwl już 24 maja.Stacja Wołomin. Widok w stronę ul. Laskowej.

Stacja Wołomin-Słoneczna. Widok w stronę centrum handlowego. Przystanek w Dobczynie.