W czerwcu 2011 roku do parafii w Budziskach koło Łochowa przybył młody człowiek, który przedstawił się jako ksiądz, który ukończył studia seminaryjne, przebywa na urlopie i może pomóc w posłudze. Był to Patryk Błędowski, mieszkaniec Wołomina. Ta historia stała się inspiracją do filmu „Boże Ciało” Jana Komasy.
Opłaty za odbiór śmieci rosną w szybkim tempie. W zeszłym roku ceny za wywóz odpadów wzrosły w Polsce średnio o 31 procent. W roku 2020 pierwsze podwyżki wprowadzane w samorządach pokazują, że za zagospodarowanie odpadów będziemy płacić od 100 do
nawet 400 procent więcej.
Do redakcji „faktów.wwl” dotarły głosy mieszkańców Radzymina, którzy proszą o wsparcie inicjatywy dążącej do przyspieszenia linii 738, kosztem likwidacji kilku przystanków w Markach.
W Radzie Sejmiku Województwa Mazowieckiego, którego marszałkiem jest Adam Struzik, funkcjonuje koalicja Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.
18 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Ząbkach (filia na trybunie sportowej) odbyło się otwarcie wystawy malarstwa pt. „Garderoba” Doroty Koch, dawniej mieszkanki Kobyłki, aktualnie warszawskiego Zacisza. Wernisaż okrasił koncert formacji Andrzej Kański Jazz Trio. Wystawa czynna do 26 lutego.
Z rzeźbiarzem Piotrem Maciejukiem, mieszkańcem wsi Łysobyki (gmina Tłuszcz) rozmawiamy o inspiracjach i wystawie „Więzy”, której wernisaż odbył się 13 stycznia w Pałacu w Chrzęsnem (gmina Tłuszcz).
Kończy się raj w postaci bezpłatnego/taniego ładowania samochodów elektrycznych. Czytam sobie o wprowadzeniu opłat na jednych stacjach ładowania, podniesionych stawkach na drugich. Po drodze trafiła się wypowiedź prezesa Hondy, który nie wierzy w elektryki. Już kiedyś mówiłem i powtórzę raz jeszcze – jest za wcześnie na taką technologię. Hybryda? Tak. Wodór? Pewnie! Elektryk? Nie.
O kosztach odpadów komunalnych i niestabilnym rynku gospodarki odpadami rozmawiamy z Jarosławem Kubałą, prezesem Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Wołominie.
W piątek, 10 stycznia odbyło się walne zgromadzenie członków Lokalnej Grupy Działania Równiny Wołomińskiej, podczas którego dokonano zmiany dotychczasowego zarządu.
W poniedziałek 10 lutego ma zostać podpisana umowa z pracownią "Dom i Miasto" reprezentowaną przez architekta Czesława Bieleckiego na wykonanie pełnej dokumentacji projektowej z nadzorem autorskim w związku z budową muzeum w Ossowie.