– Skupiamy się na pracy, słuchamy głosu mieszkańców – mówił starosta wołomiński Adam Lubiak podczas konferencji prasowej, która odbyła się 4 marca. To pierwsze tego typu spotkanie nowego starosty z lokalnymi mediami.
We wtorek, 5 marca odbyła się VI sesja Rady Gminy Poświętne. Nieoczekiwanie pojawił się na niej radny Leszek Błaszczak, który uczestniczył w całych obradach, złożył ślubowanie i poparł większość uchwał.
Tłusty Czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału, znany w naszej tradycji jako ostatki. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka – w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło.
W niedzielę, 24 lutego w sali widowiskowej Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce odbył się koncert karnawałowy, podczas którego poczuliśmy się jak w wiedeńskiej sali koncertowej. Wystąpiła jedenastoosobowa Festiwalowa Orkiestra Kameralna im. Ignacego Jana Paderewskiego pod batutą Chan-Ho Ahn – dyrygenta z Korei Południowej.
Jeden z mieszkańców Radzymina poprosił o kontakt z władzami miasta dotyczący domu cmentarnego tzw. „dozorcówki”, która była dawną siedzibą Domu Pielgrzyma i biurem Towarzystwa Opieki nad Grobami Bohaterów 1920 roku.
23 lutego w hotelu U Pietrzaków w Zielonce odbył się XXIII Bal Dobroczynny Środowisk Gospodarczych Powiatu Wołomińskiego organizowany przez Wołomiński Klub Biznesu.
„Moja i Twoja Nadzieja” – to hasło przewodnie balu, a szczytnym celem tego wydarzenia było zebranie środków na długo wyczekiwane inwestycje w Hospicjum Opatrzności Bożej w Wołominie.
Okazją do przypomnienia osoby Profesora Macieja Gutowskiego, wybitnego mieszkańca Zielonki była promocja jego książki pt. „Spotkania ze smokiem”. Na wieczorze wspomnień zebrało się wielu przyjaciół, znajomych i byłych studentów Profesora, by powspominać po prostu „Maćka”, bo tak zdrobniale zazwyczaj do niego mówiliśmy.
We wtorek, 5 marca na zaproszenie starosty wołomińskiego Adama Lubiaka odbyła się konferencja „Efektywność energetyczna i OZE – oferta finansowa i wsparcie doradcze”. Spotkanie poprowadzili specjaliści z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
„Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu – o tym, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat”.
W piątek, 15 marca o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury w Wołominie, ul. Mariańska 7 odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Katarzyny Humińskiej pt. „To lubię…”.
Od 1 marca mieszkańcy Marek znów mogą korzystać z miejskiej wypożyczalni rowerów kołoMarek. Do dyspozycji chętnych znajduje się 75 pojazdów (w tym dwa dziecięce). Rowery ulokowane są przy pięciu stacjach: pod wiaduktem trasy S8, przed Urzędem Miasta Marki, na rogach Piłsudskiego i Wspólnej oraz Piłsudskiego i Legionowej, a także przy pętli autobusowej na ul. Legionowej.
2 marca w hali sportowej w Zespole Szkół nr 1 w Wołominie odbył się finał Charytatywnego Turnieju DeckenBau „Dzieci – Dzieciom, razem dla Stasia”. W całym Turnieju udział wzięło blisko 700 zawodników z 21 oddziałów AMP GOOL z całego Mazowsza oraz gościnnie odziały Legia Soccer Schools z Wołomina, Otwocka, Siedlec i Mińska Mazowieckiego.
Jakiś czas temu, po raz enty, pojawiła się łamiąca wiadomość – Polacy jeżdżą starymi autami. Nie tak starymi jak w poprzedzającym badaniu, ale starszymi niż średnia europejska. Średni wiek auta w kraju wynosi 13 lat, proszę Państwa. Tak przynajmniej podaje ACEA – European Automobile Manufacturers' Association.
Rozpoczęła się kolejna kampania składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich na rok 2019. Rolnik może złożyć oświadczenie potwierdzające brak zmian w 2019 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w 2018 roku lub wniosek o przyznanie płatności za rok 2019 w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.