Akcja dla młodych czytelników – Zostań Superczytelnikiem – powraca! Nowa edycja startuje 7 kwietnia i potrwa do 31 października 2026 roku.

Uczestnicy będą mieli 30 tygodni na czytanie, wypożyczanie książek oraz zbieranie naklejek. Aby zdobyć tytuł Superczytelnika, należy uzbierać co najmniej 28 naklejek.

Karty można oddawać od 2 do 7 listopada 2026 roku.

To doskonała okazja, aby jeszcze głębiej zanurzyć się w świat literatury, czytając regularnie i z zainteresowaniem.

Tegoroczną edycję wzbogaca piękna ilustracja autorstwa Aitch, pochodząca z książki „To nadal pestka! Czyli ogrodnictwo dla dzieci” (L. Gestalten), która doskonale pasuje do wiosennego klimatu akcji.

Czy już braliście udział w Superczytelniku? A może ktoś z Was uczestniczył we wszystkich edycjach?

Źródło (tekst i zdjęcia):