Główna treść strony
Gmina: Gmina Tłuszcz
Wykaz artykułów z gminy: Gmina Tłuszcz.
-
To tytuł wystawy poświęconej zabytkowym motocyklom, którą można oglądać do 15 lutego w Społecznym Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej.
-
W czwartek, 13 grudnia reprezentacja władz Tłuszcza złożyła kwiaty pod pomnikiem „Wolności i Solidarności” w Rudnikach.
-
W piątek, 23 listopada odbyło się otwarcie targowiska miejskiego „Mój rynek w Tłuszczu”.
-
We wtorek, 11 grudnia o godz. 18.00 w Pałacu w Chrzęsnem (gmina Tłuszcz), ul. Pałacowa 1 wystawiona zostanie „Kołatka” – spektakl poetycko-muzyczny z wierszami Zbigniewa Herberta, w wykonaniu Andrzeja Mastalerza. Wtorkowe spotkanie będzie też zakończeniem 3 edycji programu literacko-językowego Chrzęsne – literackie serce Mazowsza.
-
W środę, 7 listopada sześć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Tłuszcz otrzymało sprzęt ratowniczy.
-
Samorządowcy z Tłuszcza i Klembowa powinni być usatysfakcjonowani. Wojewoda mazowiecki zatwierdził wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.
-
Dzięki staraniom Zarządu Powiatu Wołomińskiego wyremontowano zabytkową lokomotywę Ty2-1226 z tendrem 32D43-402. Obiekt, którego właścicielem jest samorząd powiatowy, znajduje się na terenie Zespołu Szkół w Tłuszczu, gdzie uczniowie kształcą się m.in. na kierunku technik transportu kolejowego. Pojazd zapewne stanie się także atrakcją turystyczną.
-
26 października do Tłuszcza przyjechał reżyser Grzegorz Braun. Mówił o znaczeniu zapomnianych objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie z 1877 roku, które miały zdecydowany wpływ na odzyskanie Niepodległości w 1918 roku.
-
Trwa 3. edycja programu literacko-językowego Chrzęsne – literackie serce Mazowsza. W tym roku przebiega ona pod hasłami „Wspólny język, wspólna sprawa” i „100 lat niepodległości Polski”.
-
W piękny, niedzielny wieczór 7 października w zielonkowskim Ośrodku Kultury i Sportu miało miejsce podniosłe, monumentalne wręcz wydarzenie patriotyczne – koncert połączonych sił chórów powiatu wołomińskiego, wspartych głosami Chóru Komendy Stołecznej Policji oraz solistów. Wielka scena, ponad stu pięćdziesięciu wykonawców, dwa fortepiany i zespół muzyków z wołomińskiej Prywatnej Szkoły Muzycznej im. W. Lutosławskiego, znakomity repertuar pieśni patriotycznych i pełne pasji wykonanie – wszystko to złożyło się na wyjątkowe i niezapomniane widowisko. Jedno z najciekawszych i najambitniejszych przedsięwzięć zrealizowanych w ramach obchodów jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.