Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Dwutygodnik, pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Dział: Samorząd

Wykaz artykułów z działu Samorząd.
 • Wespół w zespół
  (Zam: 30.06.2016 r., godz. 10.00)   

  Jest porozumienie, (może) będzie chodnik i droga. Burmistrzowie Wołomina i Radzymina oraz starosta wołomiński 26 czerwca poinformowali o podpisaniu porozumienia, dzięki któremu wzdłuż budowanej trasy S8 powstanie półtorakilometrowy „łącznik” między Nowym Jankowem a Ciemnem (na mapie zaznaczony żółtą linią przerywaną).
 • Jest wiele do zrobienia
  (Zam: 30.06.2016 r., godz. 10.00)   

  Radni powiatowi udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu Wołomińskiego. Plan dochodów został wykonany w wysokości 162 062 622 zł, co stanowi 100,4% zakładanego planu. Za udzieleniem absolutorium głosowało 17 radnych, 11 było przeciwnych. Starosta wołomiński Kazimierz Rakowski opowiedział Kamilowi Gumiennemu m.in. o dalszych planach działania starostwa.
 • Powiatowe inwestycje w gminie Radzymin
  (Zam: 30.06.2016 r., godz. 10.00)   

  Władze powiatu wołomińskiego realizują wiele zadań inwestycyjnych m.in. z zakresu drogownictwa i obiektów wykorzystywanych przez instytucje oświatowe i społeczne. Inwestycje są prowadzone w każdej gminie. Na początek prezentujemy zadania, nad którymi powiat pracuje obecnie w gminie Radzymin.
 • Dzieje się!
  (Zam: 16.06.2016 r., godz. 15.00)   

  Z wójtem gminy Klembów Rafałem Mathiakiem o planowanych wydarzeniach kulturalnych i sportowych rozmawia Aldona Maliszewska.
 • Klembów oszczędzi
  (Zam: 09.06.2016 r., godz. 10.00)   

  Gmina Klembów, jako pierwsza w powiecie wołomińskim, podpisała umowę z firmą, która dostarczać będzie paliwo gazowe. Rafał Mathiak, wójt Klembowa opowiedział o sprawie Kamilowi Gumiennemu.
 • Nowy burmistrz również w Markach
  (Zam: 09.06.2016 r., godz. 10.00)   

  Marki są drugą gminą powiatu wołomińskiego, w której doszło w ostatnim czasie do zmiany wiceburmistrza. Stanowisko Radosława Bartosika zajął Zbigniew Zalas. Dlaczego doszło do takiej zmiany? Jacek Orych, burmistrz miasta opowiedział o sprawie Kamilowi Gumiennemu.
 • Ważne jest wysłuchiwanie mieszkańców
  (Zam: 09.06.2016 r., godz. 09.00)   

  Od 12 maja Wołomin ma nowego wiceburmistrza. Robert Makowski objął stanowisko drugiego wiceburmistrza. Jak podkreśla, przede wszystkim będzie się zajmował kontaktem z mieszkańcami. Mieszkańcy też mogą pamiętać Pana Makowskiego, ponieważ kilka lat temu pełnił funkcję komendanta policji powiatowej w Wołominie. Kamil Gumienny zapytał wiceburmistrza Makowskiego o jego plany i zakres działań.
 • Droga łącząca powiaty
  (Zam: 09.06.2016 r., godz. 09.00)   

  Przez wieś Zawiesiuchy (gmina Stanisławów) przebiega droga gruntowa, łącząca powiat wołomiński z powiatem mińskim. Jej stan na odcinku Choiny – Zawiesiuchy – Krubki-Górki jest zły. Droga niejednokrotnie była nieprzejezdna z powodu podtopień. Rozwiązanie problemu zaproponował obecny sołtys Zawiesiuch Edward Moskal. Rozmawia Rafał Orych.
 • Marki w I strefie?
  (Zam: 16.05.2016 r., godz. 11.00)   

  O szansie na włączenie Marek do pierwszej strefy biletowej ZTM Kamil Gumienny rozmawia z Jackiem Orychem, burmistrzem miasta Marki.
 • Zachwianie koalicją w powiecie?
  (Zam: 16.05.2016 r., godz. 11.00)   

  Sprawa wygaszenia mandatów dwóm radnym powiatowym nadal jest w toku. Temat poruszyliśmy w poprzednim numerze „faktów.wwl”. Teraz poprosiliśmy o komentarz w sprawie Pawła Bednarczyka, burmistrza Tłuszcza.