Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Dwutygodnik, pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Dział: Felieton

Wykaz artykułów z działu Felieton.
 • Skąd rząd ma pieniądze?
  (Zam: 18.10.2016 r., godz. 21.00)   

  Przeciętny Kowalski myśli, że rząd/samorząd posiada nieograniczoną ilość pieniędzy, które może, choć nie musi, przeznaczać na jego potrzeby. Dobry rząd daje kasę chętnie, zły – ściubi. Platforma była zła, bo dawała mało. Teraz mamy dobry rząd, bo daje 500+mieszkanie+lekarstwo+etc., etc.
 • Pożegnanie z bronią w Wołominie
  (Zam: 01.10.2016 r., godz. 13.35)   

  W 1848 roku opublikowane zostało – niewielkie objętościowo, ale bogate w treść – dziełko, które zaczynało się słowami: Widmo krąży nad Europą – widmo komunizmu. Tym dziełkiem był Manifest komunistyczny.
 • Błąd bogacza
  (Zam: 01.10.2016 r., godz. 13.30)   

  Dzisiaj w Kościele (26. Niedziela Zwykła, rok C) czytamy przypowieść o bogaczu i Łazarzu (Łk 16, 19-31). Jezus zaczyna przypowieść od słów „Żył pewien człowiek”. To znaczy, że Jezus kieruje tę przypowieść do mnie i do ciebie, a nie mówi o kimś, kto żył w przeszłości.
 • Po pierwsze gospodarka, głupcze…
  (Zam: 14.09.2016 r., godz. 12.00)   

  Nie byłem i nie jestem fanem eksprezydenta USA Wilusia Clintona, ale jego hasło wyborcze, zacytowane w tytule, jest ze wszech miar słuszne. Do niego warto dodać jeszcze myśl prezydenta Reagana: rząd nie rozwiązuje problemów, to rząd jest problemem.
 • Najtrudniejszy problem kraju
  (Zam: 14.09.2016 r., godz. 12.00)   

  Największym problemem bytowym Polaków jest brak umiejętności zarabiania na życie! - tę genialną w swej prostocie mądrość wygłosił urzędnik jednego z mazowieckich ośrodków pomocy społecznej, który na co dzień ma do czynienia z ludzką biedą.
 • Złudzenia
  (Zam: 14.09.2016 r., godz. 12.00)   

  Powszechnie dziś korzystamy z telefonów komórkowych. Łączą bez ograniczeń czasu czy miejsca. Ale i one czasem fiksują.
 • Niezachwiana wiara w rządowe programy
  (Zam: 01.09.2016 r., godz. 09.00)   

  Rządowy program Rodzina 500 plus jest przełomowy, bo niweluje rażące różnice społeczne – powiedział dzisiaj metropolita katowicki abp Wiktor Skworc podczas niedzielnej pielgrzymki kobiet w Piekarach Śląskich (abp Skworc w Piekarach Śl.)
 • O polityce historycznej
  (Zam: 01.09.2016 r., godz. 09.00)   

  Co to jest „polityka historyczna”, komu z nas jest potrzebna (a może nie jest – skoro „polskość to nienormalność”) i jaki ma sens jej uprawianie dziś w świecie, w którym podobno „historia się skończyła”!? To wszystko pytania, które narzucają się akurat dzisiaj ze szczególnym nasileniem (zaczynam pisać ten tekst o godzinie 17.00 pierwszego sierpnia).
 • „500+” czyli ludzka wolność w niebezpieczeństwie
  (Zam: 11.08.2016 r., godz. 09.30)   

  Po wprowadzeniu rządowego programu Rodzina 500+ trudno znaleźć na ten temat krytyczny artykuł w katolickiej prasie. Ku mojemu zaskoczeniu tylko dwóch polityków znajdujących się po przeciwnej stronie sceny politycznej, Janusz Korwin-Mikke i Ryszard Bugaj (były przewodniczący Unii Pracy), ma odwagę mówić otwarcie o ubocznych skutkach moralnych tego projektu. Obaj obawiają się, że część wielodzietnych rodzin może przeznaczyć te pieniądze na alkohol.
 • 500 plus – krok w złym kierunku
  (Zam: 11.08.2016 r., godz. 09.30)   

  W znanej powszechnie w pewnych środowiskach opowieści o rozbitej szybie Frederic Bastiat ukazuje różnicę pomiędzy dobrymi a złymi ekonomistami. Ci pierwsi widzą dalekosiężne skutki pewnych decyzji, podczas gdy ci drudzy, widzą jedynie skutki bieżące. (Keynesiści skłonni byliby nie przywiązywać większej wagi do odległych konsekwencji, utrzymując, że w dłuższej perspektywie wszyscy będziemy martwi.)