Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Dwutygodnik, pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Dział: Felieton

Wykaz artykułów z działu Felieton.
 • „500+” czyli ludzka wolność w niebezpieczeństwie
  (Zam: 11.08.2016 r., godz. 09.30)   

  Po wprowadzeniu rządowego programu Rodzina 500+ trudno znaleźć na ten temat krytyczny artykuł w katolickiej prasie. Ku mojemu zaskoczeniu tylko dwóch polityków znajdujących się po przeciwnej stronie sceny politycznej, Janusz Korwin-Mikke i Ryszard Bugaj (były przewodniczący Unii Pracy), ma odwagę mówić otwarcie o ubocznych skutkach moralnych tego projektu. Obaj obawiają się, że część wielodzietnych rodzin może przeznaczyć te pieniądze na alkohol.
 • 500 plus – krok w złym kierunku
  (Zam: 11.08.2016 r., godz. 09.30)   

  W znanej powszechnie w pewnych środowiskach opowieści o rozbitej szybie Frederic Bastiat ukazuje różnicę pomiędzy dobrymi a złymi ekonomistami. Ci pierwsi widzą dalekosiężne skutki pewnych decyzji, podczas gdy ci drudzy, widzą jedynie skutki bieżące. (Keynesiści skłonni byliby nie przywiązywać większej wagi do odległych konsekwencji, utrzymując, że w dłuższej perspektywie wszyscy będziemy martwi.)
 • Co widzi premier Morawiecki?
  (Zam: 11.08.2016 r., godz. 09.30)   

  Polacy nie czytają literatury ekonomicznej, wychodząc ze słusznego założenia, że jest nudna, przematematyzowana, nijak nie ma się do praktyki życia codziennego, a piszą ją ludzie, którzy nie przepracowali w normalnej prywatnej firmie, by samemu zarobić na siebie, ani sekundy.
 • Felieton z zębem
  (Zam: 30.06.2016 r., godz. 10.00)   

  Mój kolega po fachu – prawie przyjaciel – dostał fajną robotę w gazecie, a ja – pieprzony frankowicz – nawet nie potrafię się z tego naprawdę ucieszyć, bo wciąż w tyle głowy mam myśl – że frank szwajcarski drożeje.
 • Bogaci jak w Wenezueli
  (Zam: 30.06.2016 r., godz. 10.00)   

  Pokutuje w Polsce mit ropy naftowej. Kto ma ropę, ten ma dobrze. Czy rzeczywiście? Czy sukces obywateli zależy od dostępu do ropy naftowej?
 • Na pański rozum Podatek to haracz!
  (Zam: 30.06.2016 r., godz. 10.00)   

  Dotąd byliśmy „trochę w fałszywej filozofii, uważając, że podatki to haracz” – przekonuje Polaków premier Morawiecki, dodając, że podatki uczciwie płacone są darowizną, która nam wszystkim dobrze służy.