Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Dwutygodnik, pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Dział: Felieton

Wykaz artykułów z działu Felieton.
 • Trasa S10 Szczecin – Wołomin
  (Zam: 31.07.2018 r., godz. 11.00)   

  Stolica naszego powiatu zyskała niespodziewanie zupełnie nową możliwość promocji i rozwoju. Osoby zainteresowane infrastrukturą drogową jakiś czas temu zostały zaskoczone pojawieniem się trasy szybkiego ruchu, której punkt docelowy ma się znajdować właśnie w Wołominie. Oczywiście z miejsca stało się to okazją do dowcipów i przypomnienia starego hasła, że „Wołomin żąda dostępu do morza”.
 • Czy potrzebujemy kagańca?
  (Zam: 31.07.2018 r., godz. 11.00)   

  Unia Europejska – jaka jest, każdy widzi. Niektóre rozwiązania narzucane przez UE mają ręce i nogi, inne są tak absurdalne, że aż trzeba się przejść na spacer z zażenowania. Teraz wpadli na pomysł, że w każdym samochodzie powinien zostać fabrycznie zamontowany kaganiec. Więcej niż 150 km/h nie pojedziesz!
 • Absurdy rolniczej suszy
  (Zam: 31.07.2018 r., godz. 11.00)   

  Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa, popularnie nazywany IUNG, prowadzi dla całego kraju System Monitoringu Suszy Rolniczej i publikuje raporty. Na podstawie danych z Raportu Nr 4 w okresie od 21 kwietnia do 20 czerwca 2018 roku susza rolnicza wystąpiła w 314 gminach naszego województwa, czyli w każdej.
 • Dożywocie
  (Zam: 28.06.2018 r., godz. 11.00)   

  Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, każdy samochód otrzyma dożywotnio jeden komplet tablic rejestracyjnych. Skończy się rysowanie gwoździem, spuszczanie powietrza z kół i zostawianie karteczek wszelkim „przybyszom” pozostawiającym samochód na parkingu „dla naszych”.
 • Kamienice – burzyć, remontować, czekać aż się zawalą?
  (Zam: 28.06.2018 r., godz. 11.00)   

  Nawet pobieżne zwiedzenie podwarszawskich miejscowości na linii tłuszczańskiej pozwala stwierdzić, że miasto Wołomin ma jedną, odróżniającą od innych miast cechę: ma centrum. I to centrum prawdziwe, historyczne, z rynkiem, starą zabudową, reliktami budynków drewnianych. Wszystko to pamięta początek XX wieku, a układ urbanistyczny pochodzi jeszcze z końca XIX. Wielka szkoda, że niewielu mieszkańców Wołomina potrafi to docenić.
 • Owoce dobrej współpracy
  (Zam: 14.06.2018 r., godz. 11.00)   

  Mieszkańcy gmin: Jadów, Strachówka i Tłuszcz wykazują duże zainteresowanie sprawami lokalnymi, prowadzonymi inwestycjami, remontami, przygotowywanymi projektami technicznymi itp. Często oczekują realizacji natychmiast, co jak wiemy, nie jest możliwe.
 • Wyzwanie na nadchodzącą kadencję – Wołomin jako hub komunikacyjny
  (Zam: 14.06.2018 r., godz. 11.00)   

  Hub (ang.): termin z zakresu logistyki. Centralny punkt do zbierania, sortowania, przeładunku i dystrybucji dla danego obszaru.
 • Konfident czy confident?
  (Zam: 14.06.2018 r., godz. 11.00)   

  Rośnie liczba filmów zarejestrowanych samochodowymi kamerami, które kierowcy przesyłają na policyjne skrzynki mailowe. Jedni nazywają to donosicielstwem, inni zaś twierdzą, że jest to stopniowa eliminacja buraków z polskich dróg.
 • Dwa piętra +
  (Zam: 30.05.2018 r., godz. 11.00)   

  Jednym ze sztandarowych projektów Prawa i Sprawiedliwości jest Mieszkanie+. Projekt ten ma na celu wykorzystanie zasobów państwa, głównie gruntów, do zwiększenia podaży tanich mieszkań. W powiecie wołomińskim inwestycje związane z tym projektem mają mieć miejsce w Kobyłce.
 • Sport narodowy
  (Zam: 30.05.2018 r., godz. 11.00)   

  Stali czytelnicy „faktów.wwl” pewnie dobrze pamiętają, że ostatnimi czasy raczej korzystam z komunikacji miejskiej, a, o ironio, piszę felietony motoryzacyjne. Niemniej, gdy już wyjadę na drogę, uważnie obserwuję sytuację. Nieustannie naszym sportem narodowym jest jazda na złamanie karku. Doginanie.