Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Dwutygodnik, pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Dział: Felieton

Wykaz artykułów z działu Felieton.
 • Czy potrzebujemy kagańca?
  (Zam: 31.07.2018 r., godz. 11.00)   

  Unia Europejska – jaka jest, każdy widzi. Niektóre rozwiązania narzucane przez UE mają ręce i nogi, inne są tak absurdalne, że aż trzeba się przejść na spacer z zażenowania. Teraz wpadli na pomysł, że w każdym samochodzie powinien zostać fabrycznie zamontowany kaganiec. Więcej niż 150 km/h nie pojedziesz!
 • Absurdy rolniczej suszy
  (Zam: 31.07.2018 r., godz. 11.00)   

  Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa, popularnie nazywany IUNG, prowadzi dla całego kraju System Monitoringu Suszy Rolniczej i publikuje raporty. Na podstawie danych z Raportu Nr 4 w okresie od 21 kwietnia do 20 czerwca 2018 roku susza rolnicza wystąpiła w 314 gminach naszego województwa, czyli w każdej.
 • Dożywocie
  (Zam: 28.06.2018 r., godz. 11.00)   

  Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, każdy samochód otrzyma dożywotnio jeden komplet tablic rejestracyjnych. Skończy się rysowanie gwoździem, spuszczanie powietrza z kół i zostawianie karteczek wszelkim „przybyszom” pozostawiającym samochód na parkingu „dla naszych”.
 • Kamienice – burzyć, remontować, czekać aż się zawalą?
  (Zam: 28.06.2018 r., godz. 11.00)   

  Nawet pobieżne zwiedzenie podwarszawskich miejscowości na linii tłuszczańskiej pozwala stwierdzić, że miasto Wołomin ma jedną, odróżniającą od innych miast cechę: ma centrum. I to centrum prawdziwe, historyczne, z rynkiem, starą zabudową, reliktami budynków drewnianych. Wszystko to pamięta początek XX wieku, a układ urbanistyczny pochodzi jeszcze z końca XIX. Wielka szkoda, że niewielu mieszkańców Wołomina potrafi to docenić.
 • Owoce dobrej współpracy
  (Zam: 14.06.2018 r., godz. 11.00)   

  Mieszkańcy gmin: Jadów, Strachówka i Tłuszcz wykazują duże zainteresowanie sprawami lokalnymi, prowadzonymi inwestycjami, remontami, przygotowywanymi projektami technicznymi itp. Często oczekują realizacji natychmiast, co jak wiemy, nie jest możliwe.
 • Wyzwanie na nadchodzącą kadencję – Wołomin jako hub komunikacyjny
  (Zam: 14.06.2018 r., godz. 11.00)   

  Hub (ang.): termin z zakresu logistyki. Centralny punkt do zbierania, sortowania, przeładunku i dystrybucji dla danego obszaru.
 • Konfident czy confident?
  (Zam: 14.06.2018 r., godz. 11.00)   

  Rośnie liczba filmów zarejestrowanych samochodowymi kamerami, które kierowcy przesyłają na policyjne skrzynki mailowe. Jedni nazywają to donosicielstwem, inni zaś twierdzą, że jest to stopniowa eliminacja buraków z polskich dróg.
 • Dwa piętra +
  (Zam: 30.05.2018 r., godz. 11.00)   

  Jednym ze sztandarowych projektów Prawa i Sprawiedliwości jest Mieszkanie+. Projekt ten ma na celu wykorzystanie zasobów państwa, głównie gruntów, do zwiększenia podaży tanich mieszkań. W powiecie wołomińskim inwestycje związane z tym projektem mają mieć miejsce w Kobyłce.
 • Sport narodowy
  (Zam: 30.05.2018 r., godz. 11.00)   

  Stali czytelnicy „faktów.wwl” pewnie dobrze pamiętają, że ostatnimi czasy raczej korzystam z komunikacji miejskiej, a, o ironio, piszę felietony motoryzacyjne. Niemniej, gdy już wyjadę na drogę, uważnie obserwuję sytuację. Nieustannie naszym sportem narodowym jest jazda na złamanie karku. Doginanie.
 • Daj piątaka!
  (Zam: 17.05.2018 r., godz. 11.00)   

  Takiej drożyzny nie było od dawna. Nawiązując do rodzimej klasyki kina – niezależnie od tego, czy jesteś cwaniak, czy też nie, na stacji zostawisz około „piątaka” za litr benzyny lub oleju napędowego. To jeszcze nie koniec podwyżek, więc warto ponownie przeliczyć wakacyjny budżet. Może być cienko.