Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Dwutygodnik, pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Dział: Felieton

Wykaz artykułów z działu Felieton.
 • ZAMIANY… zmiany
  (Zam: 07.02.2019 r., godz. 11.00)   

  W grudniowym, świątecznym wydaniu „faktów.wwl” przedstawiłam Państwu główne pozycje budżetu Powiatu Wołomińskiego na rok 2019. Na III sesji Rady Powiatu Wołomińskiego, która odbyła się 16 stycznia, Zarząd Powiatu wprowadził autopoprawkę do projektu budżetu na bieżący rok.
 • Stare odpady, nowe rozwiązania
  (Zam: 17.01.2019 r., godz. 11.00)   

  Projektowane są zmiany w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. To efekt m.in. postulowanych w konsultacjach społecznych korekt ustawy dotychczas obowiązującej. Niektóre z projektowanych rozwiązań istotnie wpłyną na obowiązki gmin i mieszkańców.
 • Śmieci, a jakie drogie!
  (Zam: 17.01.2019 r., godz. 11.00)   

  Coraz częściej słyszymy w mediach o pożarach odpadów na wysypiskach, składowiskach, sortowniach i zakładach przetwarzających śmieci. Firmy współpracujące z gminami mówią o znacznym wzroście cen na RIPOK-ach, ponieważ wzrosły koszty osobowe, koszty energii i „opłata marszałkowska”.
 • Białe szaleństwo
  (Zam: 17.01.2019 r., godz. 11.00)   

  Kiedyś już o tym pisałem – nie cierpię zimy. Ja wiem, że w czasie tej pory roku możemy cieszyć swoje oczy pięknymi widokami, a wielbiciele górskich stoków mogą się wyszaleć i wypić grzańca w klimatycznej gospodzie. Ja jednak czuję paskudny zapach powietrza, wyższe rachunki, krótki dzień, mróz i kalesony. I zatkany nos, bo powoli zaczyna mnie rozkładać przeziębienie.
 • I to by było na tyle
  (Zam: 20.12.2018 r., godz. 11.00)   

  Rok 2018 dobiega końca. Jak bym nie liczył – w momencie pisania felietonu pozostaje dokładnie 7 dni do Wigilii i 14 do końca roku. Jaki był ten rok? W życiu prywatnym tip- top, motoryzacyjnie tak sobie. Tylko czy to coś zmienia?
 • A ja rosnę i rosnę…
  (Zam: 06.12.2018 r., godz. 11.00)   

  …latem, zimą, na wiosnę – mógłby śpiewać chyba każdy producent samochodów. Kompakty rosną, sedany rosną, SUV-y rosną. Wszystko rośnie, tylko nie drogi i miejsca parkingowe. Te ostatnie mieli jakiś czas temu ustawowo poszerzać, ale jakoś tego nie widzę. Coraz częściej widzę zaś jedno auto stojące na dwóch miejscach parkingowych.
 • Nowe otwarcie w powiecie
  (Zam: 06.12.2018 r., godz. 11.00)   

  Oficjalnie po zaprzysiężeniu w dniu 22 listopada rozpoczęła swoje prace Rada Powiatu Wołomińskiego. Na I inauguracyjne posiedzenie przybyło wielu gości, a wśród nich: poseł na Sejm RP Piotr Uściński, radne sejmiku Katarzyna Lubiak i Marzena Małek, wójtowie i burmistrzowie, naczelnicy wydziałów Starostwa Powiatowego i pracownicy, dyrektorzy jednostek podległych powiatowi, media i liczni mieszkańcy.
 • Stan dobry, do poprawek lakierniczych
  (Zam: 22.11.2018 r., godz. 11.00)   

  Dobra, żarty się skończyły. Miesiąc temu narzekałem, że ciężko mi znaleźć godnego następcę japońskiej krwi Amerykanina pochodzenia niemieckiego. Model już sobie miej więcej upatrzyłem i najprawdopodobniej będzie skośny jak Ramen. Teraz trzeba odszukać odpowiedni egzemplarz. Taki, który nie będzie zostawiał na asfalcie 4 śladów.
 • 100. lecie niepodległości – KINGA GAJEWSKA, poseł na Sejm RP,
  (Zam: 08.11.2018 r., godz. 11.00)   

  Setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę to okazja, aby zastanowić się nad znaczeniem patriotyzmu w naszym życiu. W obecnych czasach pojawia się pytanie - jak przejawia się miłość każdego nas do Ojczyzny.
 • Nadszedł czas na zmiany
  (Zam: 08.11.2018 r., godz. 11.00)   

  Sezon jesienny zwykle wiąże się z większymi lub mniejszymi naprawami lub wymianami zajechanych części eksploatacyjnych. Olej trzeba wymienić, akumulator wymienić, wydech wymienić, w zawieszeniu pogrzebać. Uwielbiam mojego emeryta, ale nadchodzi moment rozstania. Niekoniecznie dlatego, że coś puka i stuka. Pukać będzie zawsze.