Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Dwutygodnik, pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Dział: Felieton

Wykaz artykułów z działu Felieton.
 • Dwa piętra +
  (Zam: 30.05.2018 r., godz. 11.00)   

  Jednym ze sztandarowych projektów Prawa i Sprawiedliwości jest Mieszkanie+. Projekt ten ma na celu wykorzystanie zasobów państwa, głównie gruntów, do zwiększenia podaży tanich mieszkań. W powiecie wołomińskim inwestycje związane z tym projektem mają mieć miejsce w Kobyłce.
 • Sport narodowy
  (Zam: 30.05.2018 r., godz. 11.00)   

  Stali czytelnicy „faktów.wwl” pewnie dobrze pamiętają, że ostatnimi czasy raczej korzystam z komunikacji miejskiej, a, o ironio, piszę felietony motoryzacyjne. Niemniej, gdy już wyjadę na drogę, uważnie obserwuję sytuację. Nieustannie naszym sportem narodowym jest jazda na złamanie karku. Doginanie.
 • Daj piątaka!
  (Zam: 17.05.2018 r., godz. 11.00)   

  Takiej drożyzny nie było od dawna. Nawiązując do rodzimej klasyki kina – niezależnie od tego, czy jesteś cwaniak, czy też nie, na stacji zostawisz około „piątaka” za litr benzyny lub oleju napędowego. To jeszcze nie koniec podwyżek, więc warto ponownie przeliczyć wakacyjny budżet. Może być cienko.
 • Śmieci i żegluga śródlądowa
  (Zam: 17.05.2018 r., godz. 11.00)   

  Kolejny raz z wyborach samorządowych temat wysypisk śmieci będzie jednym z wiodących. Kwestia organizacji RIPOK-ów, składowania i przewożenia śmieci, zamykania starych i organizowania nowych wysypisk, rekultywacji, kosztów transportu śmieci i oczywiście opłat płaconych przez mieszkańców za ich wywóz – cała ta układanka będzie spędzała sen z oczu niejednemu samorządowcowi lub kandydatowi na niego.
 • Apel – podwójnie skrzywdzona
  (Zam: 25.04.2018 r., godz. 11.00)   

  Przeglądałam lokalną prasę i wzrok mi zatrzymał się na tytule „Duczki: Mąż zabił żonę”, gdy zadzwoniła Pani Ania z prośbą o pomoc. Spotkałyśmy się następnego dnia, a Pani Ania, mieszkanka gminy Tłuszcz opowiedziała mi o swoich problemach.
 • Bez świstka w portfelu
  (Zam: 25.04.2018 r., godz. 11.00)   

  Wszystko wskazuje na to, że kierowcy nie będą musieli wozić dowodu rejestracyjnego i „świstka” potwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia OC. Nareszcie będzie można zapomnieć portfela!
 • Jak dogadać się z Żydami?
  (Zam: 25.04.2018 r., godz. 11.00)   

  19 kwietnia, dzięki inicjatywie Urszuli Czajki miała miejsce podniosła uroczystość. Zebrani licznie na stadionie klubu Huragan, w miejscu dawnego getta, Wołominiacy uczcili zamordowanych żydowskich współmieszkańców.
 • Niechlubna średnia
  (Zam: 12.04.2018 r., godz. 11.00)   

  Każdego roku po długich weekendach lub świętach, w tym przypadku wielkanocnych, sprawdzam policyjne statystyki i nagłówki czołowych portali informacyjnych. Czytam o „tragicznym bilansie” czy też „tragicznych statystykach” świątecznych wyjazdów. Wystarczy spojrzeć na dane udostępniane przez policję, aby przekonać się, że każdy dzień jest tragiczny. Bez względu na święta.
 • Ciemna strona jasnych lamp
  (Zam: 29.03.2018 r., godz. 11.00)   

  Jakiś czas temu wysnułem pewien wniosek. Wniosek na tyle niepopularny, że nigdy się z nim nie wychyliłem. Do dziś, bo brytyjskie Royal Automotive Club (RAC) ujawniło ciemną stronę jasnych lamp. Ksenony w nowych samochodach nie są mądre i oślepiają. Dodam, że ludzie też nie są mądrzy i oślepiają.
 • Rynek nieruchomości w powiecie wołomińskim
  (Zam: 29.03.2018 r., godz. 11.00)   

  W niniejszym zestawieniu przeliczono ponad 1200 ofert sprzedaży i wynajmu nieruchomości w obszarze powiatu wołomińskiego. Dla uproszczenia pominięto podział na rynek pierwotny i wtórny. Celem było zbadanie dostępności nieruchomości i ich cen.