Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Dwutygodnik, pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Dział: Felieton

Wykaz artykułów z działu Felieton.
 • Pożegnaliśmy ppłk. Ryszarda Włodarczyka
  (Zam: 28.03.2019 r., godz. 11.00)   

  Od kilku osób, w dniu pogrzebu, 14 marca, usłyszałem te same słowa: „Z odejściem śp. Ryszarda Włodarczyka skończyła się pewna epoka”, a tak się zwykle mówi, kiedy odchodzi autentyczny lider. Przez dziesięciolecia nie tylko dla zielonkowskich kombatantów był nim bez wątpienia ppłk Ryszard Włodarczyk ps. „War”.
 • Chrupiący problem
  (Zam: 28.03.2019 r., godz. 11.00)   

  W poprzednim numerze „faktów.wwl” pisałem o tym, jak to biada nam wszystkim, bo jeździmy starymi autami. Teraz przyjrzę się ostatnim doniesieniom związanym z nowymi samochodami. To jest bardzo śliski temat, bowiem właściciele świeżutkich samochodów ciągają po sądach dilerów, a dilerzy salonów grożą sądami właścicielom. Będę używał kryptonimów, bo kto ma wiedzieć, ten wie, a za pomówienia nie chcę być sądzony.
 • Odszkodowania dla rolników
  (Zam: 28.03.2019 r., godz. 11.00)   

  Susza rolnicza, która miała miejsce w ubiegłym roku i została zgłoszona przez rolników z powiatu wołomińskiego do ARiMR w Radzyminie, objęła swoim obszarem powierzchnię 6 692,03 ha, co porównywalne jest z powierzchnią geodezyjną całej gminy Wołomin.
 • Polacy jeżdżą starymi autami. Łał
  (Zam: 07.03.2019 r., godz. 11.00)   

  Jakiś czas temu, po raz enty, pojawiła się łamiąca wiadomość – Polacy jeżdżą starymi autami. Nie tak starymi jak w poprzedzającym badaniu, ale starszymi niż średnia europejska. Średni wiek auta w kraju wynosi 13 lat, proszę Państwa. Tak przynajmniej podaje ACEA – European Automobile Manufacturers' Association.
 • Cisza na Facebooku
  (Zam: 21.02.2019 r., godz. 11.00)   

  Z początkiem roku kalendarzowego bardzo aktywni dotychczas włodarze gmin i miast wyciszyli swoją aktywność w mediach zarówno tych tradycyjnych, jak również internetowych. Można by przypuszczać, że styczeń i luty to miesiące, w których wójtowie, burmistrzowie wraz z pracownikami odpoczywają.
 • Samorządy są szybsze
  (Zam: 21.02.2019 r., godz. 11.00)   

  W połowie ubiegłego roku odbył się protest osób z niepełnosprawnościami i ich rodziców w Sejmie. Protestujący wnioskowali m.in. o bezpośrednie wsparcie finansowe tej grupy społecznej. Chodziło o rozwiązania powszechne, systemowe, na poziomie kraju.
 • Dychę spali zawsze
  (Zam: 21.02.2019 r., godz. 11.00)   

  Spalanie paliwa to temat rzeka. Każdy chce, żeby autko było szybkie, ładne, a do tego paliło niewiele. Ponoć są jeszcze tacy, którzy wierzą w dane producenta, coś na zasadzie 7 l/100 km w 2.0 turbo. W mieście rzecz jasna. Ha, ha, dobre! Stawiam odważną tezę – przy normalnej jeździe większość modeli spali „dychę” w mieście. Bez większej różnicy, jaki motor siedzi pod maską.
 • Powiatowa Rada Rynku Pracy
  (Zam: 21.02.2019 r., godz. 11.00)   

  Publiczne Służby Zatrudnienia powstały 27 stycznia 1919 roku, kiedy Marszałek Józef Piłsudski podpisał „Dekret o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami”. Niedawno więc obchodzono 100-lecie ich powstania, a dzień 27 stycznia osiemnaście lat temu ustanowiono Dniem Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia.
 • Czy będzie obowiązek czipowania psów i kotów?
  (Zam: 07.02.2019 r., godz. 11.00)   

  Bezpańskie psy to jeden z ważnych problemów samorządu gminnego. Do Sejmu trafił właśnie projekt ustawy, który istotnie modyfikuje obecne zasady realizacji tego zadania przez samorządy.
 • Sobie stanę dalej
  (Zam: 07.02.2019 r., godz. 11.00)   

  Zawsze parkuję daleko od wejścia do centrum handlowego lub supermarketu. No, prawie zawsze, bo zdarzają się też luźniejsze dni. Raz, że mój emeryt ma promień skrętu jak Jelcz, a dwa, że nie otworzę drzwi na ciasnym miejscu parkingowym. Wiem, że nawet większe auta stają na wąskich miejscach. Ja się jednak przejdę, to dla zdrowotności dobre. I leniwy jestem, bo nie chce mi się kręcić kierownicą.