Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Dwutygodnik, pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Nowy teledysk Maczo

Data: 08.08.2019 r., godz. 11.00   
Niedawno odbyła się premiera nowej piosenki zespołu Maczo pt. „Ulubiony film”. O kulisach jej powstania i planach na przyszłość rozmawiamy z Maciejem Kuśmierzem – liderem zespołu Maczo (mieszkańcem Wołomina).
Aldona Maliszewska: Masz na swoim koncie kilka znanych utworów. Ludzie mogą kojarzyć Cię z piosenek „Marilyn Monroe” czy „Fenomenalnie”. Kilka dni temu miała miejsce kolejna premiera. Jak pierwsze wrażenia?

Maciej Kuśmierz: – Zgadza się. Premiera piosenki „Ulubiony film” miała miejsce 2 sierpnia w telewizji Polo TV oraz na internetowym portalu YouTube. Jestem mile zaskoczony dużą ilością wyświetleń w tak krótkim czasie. W dwa dni osiągnęliśmy ponad 100 000 wyświetleń teledysku. Odsłony klipu rosną w rekordowym jak do tej pory tempie.
W aranżacji możemy usłyszeć brzmienia latino, opierające się na bębnach i barwnym akordeonie. Zaryzykowaliśmy, decydując się na wybór nietypowego jak dla tej branży stylu. Dlatego początkowy sukces tak bardzo cieszy.Jak zapowiedziałbyś tę piosenkę osobom, które jeszcze jej nie słyszały i nie widziały teledysku?

– To zdecydowanie lekki i przyjemny utwór. Od samego początku swoimi brzmieniami pozwoli przenieść każdego w beztroski i pełen koloru wakacyjny czas. Właśnie ten, który wspominamy zawsze najmilej.
Dlatego, opierając się na wakacyjnym klimacie tego utworu, postanowiliśmy nagrać teledysk w miejscach, w których najczęściej spędzamy swój wolny czas podczas urlopu. Do takich obrazków zawsze chętnie wracamy. Szczególnie jesienią czy mroźną zimą, przy kubku gorącej herbaty. Co powiedziałbym nowym słuchaczom? To muzyka disco polo w latynoskiej, pełnej słońca odsłonie! Tego chyba jeszcze nie grali.

Kilka słów o samym teledysku...

– W teledysku główną rolę odegrała Patrycja Widera, którą bez wątpienia możecie kojarzyć z aplikacji Tik Tok (śledzi ją tam ponad milion obserwatorów). Na planie zdjęciowym pojawiła się ze swoją koleżanką Izabelą Zabielską, która radzi sobie w internetowym świecie równie dobrze. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że Izy nie może zabraknąć w naszej nowej produkcji.
Kolejny raz mogłem także liczyć na wsparcie mojej rodziny, znajomych i ich przyjaciół oraz ludzi z mojej okolicy. Pomimo tego, że wiele z tych osób nie miało doświadczenia na planie teledysku, to muszę przyznać, że fenomenalnie odegrali swoje role. Byłem mile zaskoczony. Ale o tym możecie przekonać się sami. Teledysk jest już dostępny na portalu YouTube.

Jak przebiegała praca na planie?

– Do nagrania teledysku potrzebowaliśmy pomocy wielu osób, dlatego też, aby uniknąć niepotrzebnego zamieszania, wybraliśmy strategiczne miejsca na plan zdjęciowy. Chcieliśmy, aby wszystkie miejsca były położone od siebie stosunkowo blisko.
Wybór padł na plażę miejską w Serocku. To zdecydowanie przyśpieszyło nam realizację zdjęć. Wszystkie pozostałe lokalizacje znajdowały się nieopodal. Podczas nagrania miałem kontakt z naprawdę sympatycznymi i zgranymi ludźmi, dzięki czemu praca na planie była świetnie spędzonym czasem!

Może jakaś anegdota z planu?

– Faktycznie, tego dnia działo się naprawdę bardzo dużo. Przez przypadek zgarnęlibyśmy na plan teledysku inną dziewczynę z Dworca Centralnego w Warszawie. Była bardzo podobna do Patrycji (odtwórczyni głównej roli). Ciekawe, czy przyznałaby się w samochodzie, że to pomyłka.
Ale mało tego! Gitara, na której gram w teledysku, uległa zniszczeniu w niewyjaśnionych okolicznościach. To jej ostatnie chwile na planie. Jak to mówią… sztuka wymaga poświęceń.

Z kim jeszcze współpracowałeś podczas nagrania?


– Podobnie jak przy teledysku do piosenki „Fenomenalnie” współpracowałem z grupą taneczną Revolta. Dziewczyny za każdym razem są świetnie przygotowane. Układy taneczne są idealnie wykonane, kreacje dopasowane do wytycznych teledysku, pojawiają się na planie przed czasem. Tak jak wspominałem już wcześniej, na planie teledysku współpracowałem również z tiktokerkami, zaprzyjaźnionymi osobami, a także ludźmi z Wołomina i okolic. Jestem bardzo zadowolony z zaangażowania wszystkich osób – pełen profesjonalizm.

Kto zajął się produkcją?

– Produkcję teledysku powierzyliśmy chłopakom z firmy „Szfagier filmuje”. To była nasza pierwsza współpraca, jednak słyszeliśmy o nich wiele pochlebnych opinii. Zresztą oglądaliśmy ich produkcje, które tworzyli wcześniej w branży disco polo pod nazwą „After Image Studio” czy nadal z wielkimi sukcesami w środowisku hip-hopowym jako „Powidok”.
Po realizacji klipu do piosenki „Ulubiony film” jestem bardzo zadowolony. Z pewnością nie jest to ostatni nasz wspólny projekt.

A co z planami na przyszłość?

– Sugerując się wyświetleniami teledysku po pierwszych dniach od premiery, myślę, że jest to właściwy kierunek. Ludzie docenili nietuzinkowość nowego utworu. Nie jest to typowe jak dla branży disco polo brzmienie.
Jednak ja całkowicie odnajduję się w tych latynoskich rytmach. Wierzę, że będę w stanie rozkochać w nich moją publiczność. Dlatego z czystym sumieniem odsyłam Was do najnowszej produkcji Maczo pt. „Ulubiony film”.