Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Dwutygodnik, pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Marszałkowskie inwestycje w powiecie

Data: 08.08.2019 r., godz. 11.00   
O rozpoczęte inwestycje, terminy ukończenia prac oraz o dalsze plany działań w powiecie wołomińskim zapytaliśmy Monikę Burdon, rzecznika Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie.
Aldona Maliszewska: W Duczkach (gmina Wołomin) na ul. Szosa Jadowska trwa remont mostu. Jak przebiega ta inwestycja i na kiedy planowane jest zakończenie prac?

Monika Burdon: – Remont powinien zostać ukończony do końca października. Aktualnie obowiązuje tam ruch wahadłowy. Koszt zadania to 130 tys. zł. Zakres robót obejmuje: remont ustroju nośnego obiektu, wzmocnienie dźwigarów mostu, pogrubienie płyty, wykonanie nowej izolacji, wykonanie nowej nawierzchni oraz montaż nowych barier.

Proszę przybliżyć nam, jakie inwestycje prowadzi obecnie Urząd Marszałkowski na terenie powiatu wołomińskiego, a jakie są planowane w najbliższym czasie.

– W Wołominie trwa obecnie przebudowa skrzyżowania drogi powiatowej z drogą woj. nr 628 (ul. Legionów z ul. Wileńską) wraz z budową sygnalizacji świetlnej. Koszt tej inwestycji to kwota ponad 2 mln zł. Termin zakończenia zadania przewidziany jest na 30 października.
Niebawem rozpoczną się prace przy budowie chodnika wraz z budową odwodnienia na odcinku od istniejącego chodnika w Woli Rasztowskiej do chodnika w miejscowości Roszczep na terenie gminy Klembów. Termin realizacji zamówienia to połowa października. Koszt robót wynosi 670 tys. zł. W najbliższych dniach wykonawca zostanie wprowadzony na budowę.
Niedługo zostanie także ogłoszony przetarg na budowę drogi wojewódzkiej nr 635 na odcinku od istniejącej drogi wojewódzkiej nr 635 do węzła „Wołomin” na drodze krajowej S8. Do końca roku 2019 powinien zostać wyłoniony wykonawca na realizację tej inwestycji.
Planowane przedsięwzięcie ma na celu budowę nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 635 klasy głównej (jednojezdniowej z dwoma pasami ruchu) o długości ok. 2,2 km, łączącej budowaną drogę ekspresową nr 8 – węzeł „Wołomin” w okolicy miejscowości Kozłówek z istniejącą drogą wojewódzką nr 635 w miejscowości Czarna. Trasa przebiegać będzie z zachodu (węzeł „Wołomin”) na wschód do skrzyżowania ulic Witosa i Boryny w miejscowości Czarna, przez tereny rolne i nieużytki. Szacunkowy koszt inwestycji wynosi 30 mln zł.