Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Dwutygodnik, pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Doświadczenie zaprocentuje

Data: 07.03.2019 r., godz. 11.00   
O potrzebach osiedla Kolejowa w Tłuszczu opowiedział nam radny Artur Dzięcioł.
Marcin Ołdak: Jest Pan radnym po raz pierwszy. Jak odnajduje się Pan w tej nowej roli?

Artur Dzięcioł: – Dobrze. Decyzja o kandydowaniu była z mojej strony bardzo przemyślana i dobrze skonsultowana z najbliższymi. Samorządem lokalnym interesuję się od wielu lat, więc sprawy gminy nie są mi obce. Wrażenia mam jak najbardziej pozytywne.
Cieszę się, że mogę reprezentować moje osiedle i całą gminę. Od kilku lat pracuję w Urzędzie Gminy w Klembowie – w gminie, która rozwija się bardzo dynamicznie, zatem bliskie mi są sprawy dotyczące inwestycji, problemów infrastrukturalnych czy też społecznych. To doświadczenie będzie procentowało w mojej pracy na rzecz tłuszczańskiej społeczności.

Plan działania już jest nakreślony?

– Plan jest nakreślony, ale też cały czas ewoluuje. Ostatnio odbyłem wiele spotkań z naszymi mieszkańcami. Poznałem ich problemy i potrzeby. Są takie inwestycje, które są niezbędne – tak jak kanalizacja osiedla Kolejowa czy też dokończenie wodociągu – to są absolutnie priorytety, na które musimy znaleźć środki finansowe.
W tym roku na pewno powstanie chodnik przy ulicy Fabrycznej oraz od lat wyczekiwany chodnik wzdłuż ulicy Sieroszewskiego do ulicy Słowiczej. W tym roku dokończony zostanie też projekt kanalizacji osiedla Kolejowa. Poza tym mamy zabezpieczone środki na uporządkowanie terenu placu zabaw na ulicy Przyzakładowej.
Potrzeby są ogromne, co za tym idzie środki finansowe również, ale wierzę, że dzięki dobrej współpracy z urzędem gminy to, co zostało zaplanowane na ten rok, uda się zrealizować.

W Pana okręgu odbyły się wybory do rady osiedla. Jak Pan je ocenia?

– Cieszy przede wszystkim frekwencja na zebraniu, ponieważ to pokazuje, że mieszkańcy interesują się lokalnymi sprawami. Przewodniczącą została Pani Maria Duchnowska, którą znam od wielu lat, wspólnie organizowaliśmy turnieje siatkówki plażowej. Jest również inicjatorką powstania placu zabaw przy ul. Przyzakładowej.
Do rady osiedla dostał się również były przewodniczący Piotr Napiórkowski, to też jest bardzo dobra informacja, bo z Panem Piotrem już rozpoczęliśmy świetną współpracę, którą nadal będziemy kontynuować. Kolejna osoba, która będzie reprezentować mieszkańców naszego osiedla, to Sławomir Ołówek – lokalny przedsiębiorca i społecznik.
Wybraliśmy osoby, które od lat działają w naszym środowisku, mają pomysły i chęci do pracy, więc cieszę się, że będę mógł z nimi współpracować.