Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Dwutygodnik, pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

100 dni starosty

Data: 07.03.2019 r., godz. 11.00   
– Skupiamy się na pracy, słuchamy głosu mieszkańców – mówił starosta wołomiński Adam Lubiak podczas konferencji prasowej, która odbyła się 4 marca. To pierwsze tego typu spotkanie nowego starosty z lokalnymi mediami.
Okazją do zorganizowania konferencji było podsumowanie 100 dni nowej powiatowej władzy. Starosta wraz z wicestarostą Robertem Szydlikiem opowiadali o tym, co było i o tym, co będzie – o już przyjętych działaniach i dalszych zamierzeniach.
Newralgicznym tematem była modernizacja i remonty dróg. Na te działania starosta obiecuje rekordowe środki. Tworzone są plany budowy ronda Armii Krajowej – Sasina, ma być zmodernizowana ulica 100-lecia w Zagościńcu, zakończy się remont ulicy Matarewicza aż do ronda w Majdanie, w planach jest tzw. obwodnica Wołomina.
– Znaczna część środków potrzebnych na modernizacje i zadania inwestycyjne będzie pozyskana z zewnątrz. Z tego powodu musimy wzmocnić wydział zajmujący się pozyskiwaniem funduszy – tłumaczył starosta.
Włodarze powiatu dużo uwagi poświęcili bezpieczeństwu w powiecie. Obiecują, że dopłacą gminom do budowy oświetlenia ulic.
– Chcemy poprawić bezpieczeństwo na drogach poprzez doświetlanie niebezpiecznych przejść dla pieszych, przede wszystkim w okolicach szkół i przedszkoli. Mamy wytypowanych już kolejnych 15 przejść, a na 15 trwa końcowa instalacja. Proponujemy również 30-procentowe dofinansowanie nakładów gmin, poniesionych na budowę nowoczesnego oświetlenia w drogach powiatowych. Jestem przekonany, że ta propozycja ucieszy włodarzy gmin – wyjaśniał Adam Lubiak.
Jak bumerang powrócił temat Pałacu w Chrzęsnem, przede wszystkim w kontekście finansowym. Nie zabrakło tematu budzącego od wielu lat emocje, czyli Szpital Powiatowy w Wołominie.
– Niedługo ruszą przetargi na budowę nowego budynku szpitala i będzie tylko lepiej zapewniali samorządowcy.
Wicestarosta Szydlik wspomniał o dyskusyjnej obecnie reformie oświatowej i problematyce naboru do szkół. – Na wszystkie warianty jesteśmy dobrze przygotowani – zapewniał.
To pierwsza tego typu konferencja starosty Adama Lubiaka. I jak się okazuje – nie ostatnia. Starosta obiecuje, że spotkania z mediami będą się odbywały cyklicznie.Edyta Nowak-Kokosza