Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Dwutygodnik, pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Polska wieś

Data: 20.12.2018 r., godz. 11.00   
15 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Ząbkach, ul. Słowackiego 21 (trybuna sportowa) otwarto wystawę malarstwa Grzegorza Filipczyka. Wernisaż uświetnił koncert pt. „Świątecznie z saksofonem przez polską wieś”. Wystąpili: Grzegorz Karaś (piano) i Marcin Odyniec (saksofon).
– Ta wystawa jest przekrojem mojej twórczości. Każdy obraz ma swoją historię. A każda rzecz uwieczniona na obrazie przetrwa trochę dłużej niż zdjęcie. Dlatego wolę malować niż fotografować – powiedział podczas wernisażu Grzegorz Filipczyk.
To malarz, pejzażysta specjalizujący się w tworzeniu pejzażu leśnego, krajobrazów wiejskich oraz architektury. Jego ulubiony teren plenerowy to północne Mazowsze – ziemia zawkrzańska, z którą jest związany od najmłodszych lat.
– Od dziecka interesowałem się malarstwem oraz historią sztuki. Malarstwo to całe moje życie i pasja. Postanowiłem realizować swoje marzenia w tym temacie, czułem ciągłą potrzebę udoskonalania swojego warsztatu poprzez uczestnictwo w wystawach, plenerach grupowych, konferencjach, warsztatach u znanych wykładowców oraz nauczycieli rzemiosła. Moją inspiracją są przepiękne krajobrazy wsi mazowieckiej. Z ogromnym wsparciem rodziny, przyjaciół i znajomych zdecydowałem, że pokażę moje prace szerszej publiczności. Od kilku lat organizuję lokalne wystawy swoich obrazów. Współpracuję z licznymi ośrodkami kultury. Zamierzam dalej realizować swoje marzenia z wielką pasją i miłością do sztuki, wystawiając moje obrazy w wielu miejscach w Polsce – tak o swojej twórczości mówi pan Grzegorz.
Wystawa czynna do 16 stycznia. Warto przyjść, warto obejrzeć.

Edyta Nowak-Kokosza