Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Dwutygodnik, pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Bieg Mikołajów dla Oliwiera

Data: 20.12.2018 r., godz. 11.00   
W niedzielę, 9 grudnia w szkole w Poświętnem odbył się charytatywny Bieg Mikołajów dla Oliwiera Cudnego z Cygowa. Organizatorzy uzbierali kwotę 15 477, 70 zł, którą będzie można przeznaczyć na zakup nowego wózka inwalidzkiego.
Oliwier ma 5 lat. Urodził się w 35. tygodniu ciąży. Po wielu badaniach stwierdzono u niego czterokończynowe porażenie mózgowe i liczne wady wrodzone m.in. wadę serca i padaczkę lekooporną. Chłopiec nie mówi, nie chodzi i nie siedzi samodzielnie. Dzięki leczeniu i rehabilitacji stan Oliwiera ulega poprawie. Jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

278 pakietów

Organizatorkami wydarzenia były Katarzyna Zgoda i Anna Elsner. Całość prowadził Paweł Burek, a koordynatorem zajęć sportowych był Leszek Stępień. W imprezie uczestniczyło blisko 500 osób. Główną atrakcją były biegi indywidualne, sztafety rodzinne i rzut workiem Mikołaja. Wydano 278 pakietów startowych. Uczestnicy byli podzieleni na 5 grup wiekowych. Szczególnie liczny był bieg w kategorii open na dystansie 1,2 km. Tego dnia wszyscy, i mali i duzi, biegli dla Oliwiera. W czasie biegów rozgrzał wszystkich pokaz taneczny cheerleaderek z 3 klasy gimnazjum. Deszczowa aura nie była nikomu straszna i wszyscy dobiegli do mety.

Świąteczny kiermasz

Na uczestników czekała moc atrakcji. W czasie kiermaszu na stoiskach można było kupić coś na ząb m.in. ciasta, pierniczki, gorącą grochówkę i napić się kawy lub herbaty. Najmłodsi wzięli udział w malowaniu buziek, czytaniu bajek, rysowaniu i karaoke. Fani gier planszowych mogli spróbować swoich sił w szachach, Warhammerze lub Dziedzictwie.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się ozdoby choinkowe i stroiki świąteczne przygotowane przez dzieci i rodziców ze szkoły w Nowych Ręczajach. Każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce lub ze Świętym Mikołajem, który rozdawał cukierki. Na karteczkach można było złożyć życzenia dla Oliwiera. Powstał z nich łańcuch, który zawiśnie na choince w domu rodziny Cudnych. Będzie to niezwykła pamiątka od mikołajów z gminy Poświętne.

Pomoc w gminie

Do pomocy Oliwierowi włączyli się również uczniowie innych szkół. W Międzylesiu ofiarowali dla niego ponad 700 zł. W Mikołajki uczniowie i wychowawczyni 6 klasy ze szkoły w Nowych Ręczajach przekazali 450 zł na rzecz chłopca.
W czasie wydarzenia, 9 grudnia udało się zebrać 15 477,70 zł. Dodatkowo podczas licytacji sprzedano za 450 zł 1 numer startowy, z którym podczas biegu wystartowała Blanka, siostra Oliwiera.
– Dziękujemy wszystkim z całego serca za tak liczne przybycie, pomimo niesprzyjającej pogody i tym, którzy pomogli nam w przygotowaniu i organizowaniu wydarzenia – mówi Katarzyna Zgoda.
– Z całego serca pragniemy podziękować Katarzynie Zgodzie i Annie Elsner za organizację biegu, wszystkim sponsorom, Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Poświętnem za udostępnienie lokalu, a także Szkołom Podstawowym w Nowych Ręczajach, Wólce Dąbrowickiej i Międzylesiu za zaangażowanie w akcję. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom Biegu Mikołajów. Dzięki Wam nasze codzienne życie będzie odrobinę łatwiejsze. A już niedługo Oliwer będzie miał nowy wózek dostosowany do swoich potrzeb. Jeszcze raz dziękujemy i życzymy wszystkim wesołych Świąt Bożego Narodzenia – podsumowują rodzice Oliwiera.Rafał Orych