Reklama

fakty.wwl - Gazeta Powiatowa

Gazeta Powiatu Wołomińskiego Dwutygodnik, pismo bezpłatne Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Marki, Klembów, Ząbki. Tłuszcz, Dąbrówka, Strachówka, Poświętne, Jadów

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Teatralnie w Wołominie

Data: 22.11.2018 r., godz. 11.00   
Za nami I Wołomiński Festiwal Teatralny im. Józefa Orwida. Wydarzenie odbyło się 17 listopada w Powiatowym Centrum Dziedzictwa i Twórczości.
Pomysłodawcą i organizatorem festiwalu był Zespół Teatralny „Zygzak”, działający przy tłuszczańskim Stowarzyszeniu Kastor. Teatr jest grupą niezależną, nie działa przy ośrodku kultury. Do tej pory mają na swoim koncie blisko 40 spektakli, nie tylko na terenie powiatu wołomińskiego, udało im się bowiem działać także poza naszym regionem – dotarli do Warszawy, powiatu otwockiego, węgrowskiego, pruszkowskiego i piaseczyńskiego. Pretekstem do organizacji festiwalu było 5-lecie grupy.
W festiwalu wzięły udział grupy teatralne z Zielonki, Wołomina, Radzymina, Zagościńca i Wyszkowa. Ponadto wydarzenie miało na celu upamiętnić postać Józefa Orwida – aktora, któremu poświęcona jest jedna z ulic w Wołominie.

Nagrody i wyróżnienia


Aktorów oceniało jury złożone z osób związanych również z powiatem wołomińskim. Przewodniczącym jury był prof. dr hab. Stanisław Górka, któremu towarzyszyli Jacek Stachowicz i Mateusz Stefankowski. Zostały przyznane 3 miejsca, nagroda publiczności oraz wyróżnienie w głosowaniu pozostałych teatrów. I miejsce zdobyło Młodzieżowe Studio Teatralne Loża Szyderców z Zielonki za spektakl „Alfabet teatru”. II miejsce powędrowało do Teatru Farsa, które zaprezentowało przedstawienie pt. „Prawda w tłumie”. Sztuka ta została wyróżniona także w głosowaniu pozostałych teatrów. III miejsce na podium dostał Teatr Przy Fabryczce wystawiający sztukę „Szczęściara”. Grupa zdobyła także nagrodę publiczności.

Warto było

Dzięki licznym sponsorom żaden teatr nie wyszedł z pustymi rękami. Wspomnienia z festiwalu na pewno zostaną na długo w pamięci wielu osób. Dzięki kilkunastoosobowej ekipie wolontariuszy z Teatru Zygzak całe wydarzenie było zorganizowane sprawnie i dopięte na ostatni guzik. Zadanie współfinansowane było ze środków gminy Wołomin.
Więcej informacji i zdjęć z festiwalu na stronie: www.teatrzygzak.pl oraz na portalu Facebook: facebook.com/teatrzygzak.opr. red.